Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Відносини України та ЄС сьогодні перебувають на одній з найвищих точок за всю історію – Ігор Жовква

11 лютого 2021 року - 13:07

Засідання Ради асоціації Україна – Європейський Союз, яке відбудеться сьогодні у Брюсселі, дасть старт реалізації практичних домовленостей, досягнутих Президентом України Володимиром Зеленським з лідерами Євросоюзу, зокрема щодо оновлення торговельної частини Угоди про асоціацію та залучення до реалізації Зеленого курсу ЄС. Про це розповів заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква в колонці для НВ. 

«Сьогодні наші відносини з ЄС перебувають на одній з найвищих точок за всю історію. Це ще не вершина, яку ми прагнемо підкорити, тобто стати повноцінним членом ЄС. Але вже зараз можна сміливо говорити, що маємо чітку траєкторію руху, високий рівень взаєморозуміння й довіри з нашими європейськими партнерами», – зазначив він.

За словами Ігоря Жовкви, європейські партнери знають, що для українців цінності свободи, гідності та демократії є екзистенційною потребою, і Україна сьомий рік поспіль захищає їх на Донбасі, роблячи внесок у європейську безпеку.

«Україна – надійний партнер ЄС у регіоні. Неодноразово це підтверджувала, серед іншого, своїми практичними діями. Тому готова стати активним учасником процесів визначення майбутнього Європи. Сподіваємося, що нас почують», – додав він.

На думку заступника керівника Офісу Президента, успішний Саміт Україна – ЄС, який відбувся у жовтні 2020 року, відкрив шлях до конкретного прогресу у відносинах, насамперед у сфері інтеграції України до внутрішнього ринку Євросоюзу.

«Сьогодні відбудеться чергове засідання Ради асоціації Україна – ЄС, яке стане точкою відліку для реалізації практичних домовленостей, досягнутих Президентом Зеленським з лідерами ЄС. Очікуємо на офіційний початок діалогу з оновлення торговельної частини Угоди про асоціацію та процесу спільної оцінки досягнень цілей Угоди про асоціацію», – зауважив Ігор Жовква.

Він зазначив, що Україна першою з держав поза Євросоюзом долучиться до реалізації Зеленого курсу ЄС, що означатиме тісну координацію політик для протидії кліматичним змінам.

Крім того, цього року очікується підписання угоди про Спільний авіаційний простір та зрушення в питанні укладення «промислового безвізу» з ЄС. 

«Це дозволить зробити вихід виробників української промислової продукції на ринок ЄС простішим і дешевшим», – наголосив Ігор Жовква.

Українська сторона також готується до візиту Президента Європейської ради Шарля Мішеля в Україну, який має відбутися 2-3 березня. Планується, що в межах цього візиту Шарль Мішель відвідає Донбас разом з Володимиром Зеленським.

«Вдячні, що ЄС – наш надійний союзник у питанні відновлення суверенітету й територіальної цілісності та ключовий партнер, який підтримує трансформації в Україні. Ми чітко розуміємо завдання, які стоять перед нами для прискорення нашого руху до стратегічної мети у відносинах з ЄС. Президент очікує від уряду та парламенту результативної роботи з виконання Угоди про асоціацію та ключових реформ. Це – єдиний шлях до успішної України», – резюмував заступник керівника Офісу Президента.