Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Володимир Зеленський – до депутатів під час розгляду питання про зняття недоторканності: Просто зробіть те, що ви обіцяли людям довгий час

3 вересня 2019 року - 11:39

Володимир Зеленський – до депутатів під час розгляду питання про зняття недоторканності: Просто зробіть те, що ви обіцяли людям довгий час

Президент України Володимир Зеленський закликав Верховну Раду підтримати проект закону про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів і зазначив, що зі скасуванням недоторканності з’явиться можливість притягнення народних обранців до кримінальної відповідальності. При цьому у них буде імунітет на політичні рішення та позиції.

«Я хочу розвіяти всі міфи та всі політичні маніпуляції: у депутатів зберігається індемнітет – вони не нестимуть відповідальності за політичні рішення, за голосування чи будь-які політичні та публічні виступи. Йдеться про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності», – заявив Глава держави під час виступу на другій сесії Верховної Ради IX скликання.

«Якщо депутат збиває людину або «кришує» видобуток бурштину, або вчиняє будь-який інший кримінальний злочин – він повинен відповідати», – наголосив Володимир Зеленський.

Він також зауважив, що парламент – це насамперед законодавчий орган, а не місце, де можна п’ять років ховатися.

Президент нагадав, що недоторканності не мають парламентарі багатьох країн світу, зокрема Австралії, Великої Британії, Іспанії, США, Канади, Німеччини, Австрії.

«Це неповний список країн, у яких парламенти не мають імунітету від кримінальних злочинів. Я звертаюся зараз до всіх депутатів Верховної Ради України: просто зробіть те, що ви обіцяли довгі роки людям, простим українцям», – резюмував Глава держави і нагадав, що зняття недоторканності з народних обранців підтримує 90% громадян України.

Володимир Зеленський порадив депутатам не перевіряти, скільки саме людей може вийти під стіни парламенту у разі залишення недоторканності. Він також зауважив, що вірить у депутатів усіх фракцій та їхній вибір.

«Кажуть, що наша наука – у плачевному стані. Це неправда. Бо українські депутати зробили справді геніальне відкриття: вони винайшли «вічний двигун». «Вічний двигун» політичного життя. Працює дуже просто: спочатку кандидати в депутати обіцяють зняти недоторканність, потім провалюють голосування, потім народ забуває. А на наступних виборах кандидатам знову є що обіцяти. Це працює останні майже 20 років. Але цьому «ґаджету» час відправитися на звалище історії», – заявив Президент.

Він зазначив, що знає про те, що напередодні протягом дня і ночі дехто намагався зірвати голосування за скасування депутатської недоторканності.

«Я думаю, громадяни здогадаються, хто ці люди, коли побачать поіменний список голосування. Біля їхніх прізвищ буде, на жаль, написано „Проти“», – підкреслив Володимир Зеленський.

ф

Участь Президента України у першому засіданні другої сесії Верховної Ради IX скликання

3 вересня 2019 року - 12:58