Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Володимир Зеленський: Оновлена влада має стимулювати інвестиції

2 вересня 2019 року - 16:46

Володимир Зеленський: Оновлена влада має стимулювати інвестиції

Президент України Володимир Зеленський доручив новому уряду у співпраці з новим складом парламенту поліпшити бізнес-клімат у країні, переглянути трудове законодавство та запровадити єдину систему електронних послуг.

Під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів і правоохоронних органів Глава держави заявив, що для стимулювання інвестицій парламент має до 1 жовтня 2019 року ухвалити закон про концесії і закон про оренду державного та комунального майна (нова редакція), а до 1 січня 2020 року – закон щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні та посилення захисту іноземних інвестицій.

Крім того, до 1 грудня 2019 року уряд повинен провести переговори та укласти угоди про розподіл продукції з переможцями конкурсів на надрокористування.

Президент України також заявив, що для поліпшення бізнес-клімату в державі до 1 жовтня 2019 року потрібно створити умови для зниження комерційними банками кредитних ставок, доступності іпотеки та кредитування бізнесу.

Водночас Глава держави доручив Кабінету Міністрів до 1 жовтня поточного року спрямувати у Верховну Раду законопроект про Службу фінансових розслідувань, а парламенту – ухвалити цей документ до 1 грудня.

Президент наголосив на важливості детінізації економіки. Для цього до 1 жовтня 2019 року потрібно направити на розгляд парламенту законопроекти про легалізацію грального бізнесу, видобутку бурштину, які мають бути ухвалені до 1 грудня.

Крім того, до 1 січня 2020 року необхідно доопрацювати та ухвалити новий Трудовий кодекс України. Серед іншого слід звузити сфери неформальної зайнятості, зокрема, суттєвого посиливши відповідальність за тіньове ведення господарства.

Також до січня, за словами Володимира Зеленського, необхідно затвердити план з дерегуляції та переведення надання дозвільних документів в електронну форму. Також в електронний вигляд мають бути переведені топ-30 найбільш популярних сервісів для громадян і бізнесу. Крім того, слід спростити порядок і зменшити вартість підключення для громадян і бізнесу до електричних і газових мереж, якими володіють приватні монополісти.

Для реалізації проекту «Держава у смартфоні» Президент вважає за необхідне провести повний аудит державних реєстрів та їхнє упорядкування, здійснити верифікацію та встановлення тотожності даних про громадян у базових реєстрах і поширення унікального ідентифікатора для пов’язаних даних.

Крім того, Глава держави підкреслив необхідність створення умов для проведення електронних виборів та електронного перепису населення. Також серед пріоритетів – прискорення наповнення Єдиного державного демографічного реєстру; запровадження єдиного порталу електронних послуг, електронного кабінету громадянина з доступом до інформації про себе з реєстрів і запровадження електронних послуг «єМалятко», ID14, eHealth.