Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Володимир Зеленський підписав закон, яким ратифікується поправка до статті 24 Статуту ОЧЕС

23 березня 2021 року - 18:31

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про ратифікацію Поправки до статті 24 Статуту Організації Чорноморського Економічного Співробітництва» № 1300-ІХ, ухвалений парламентом 2 березня поточного року.

Закон ратифікує Поправку до статті 24 Статуту ОЧЕС, ухваленої Радою міністрів закордонних справ держав – членів ОЧЕС 25 червня 2004 року у Стамбулі.

Таким чином буде забезпечено виконання Україною зобов’язань у сфері міжнародного науково-технічного співробітництва.

Вказаною поправкою до Статуту ОЧЕС включається нова стаття 24, згідно з якою Міжнародний центр чорноморських досліджень (МЦЧД) є міжнародною організацією, що виступає як аналітичний центр Організації ЧЕС. Керівництво МЦЧД здійснює Рада директорів, членами якої є громадяни держав – членів ОЧЕС.

Основними цілями МЦЧД є вивчення практичних шляхів розширення та поглиблення регіональної співпраці між державами – членами ОЧЕС, відносин між ОЧЕС та ЄС, а також застосування досягнень науки і техніки у конкретних галузях співробітництва.

Ратифікація цієї поправки сприятиме активізації участі України у науково-технічному співробітництві в межах ОЧЕС, розширенню участі представників України у наукових дослідженнях з актуальних питань розвитку економіки, промисловості та технологій у Чорноморському регіоні, що реалізуються дослідницькими центрами держав Чорноморського регіону безпосередньо та у взаємодії з ЄС.