Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Японії

9 червня 2023 року - 11:29

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Японії

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою.

Глава Української держави подякував Фуміо Кішіді за підтримку з боку Японії в організації його нещодавнього візиту до Хіросіми для участі в саміті лідерів «Групи семи». Володимир Зеленський привітав японське головування з успішними результатами саміту G7, на якому, зокрема, були ухвалені важливі рішення щодо подальшої консолідації міжнародної підтримки України в протидії агресії РФ.

Президент поінформував Прем’єр-міністра Японії про наслідки підриву Росією Каховської гідроелектростанції та свій візит у південні регіони України, які опинилися в зоні лиха.

«Агресор спричинив масштабну техногенну, екологічну та гуманітарну катастрофу. Це – свідомий терористичний акт і черговий воєнний злочин Росії», – наголосив Глава держави.

Було також відзначено, що руйнування ГЕС створило загрози для безпеки Запорізької АЕС внаслідок зниження рівня води у Каховському водосховищі.

Фуміо Кішіда висловив солідарність з українським народом у зв’язку з катастрофічними наслідками знищення Каховської гідроелектростанції. Він повідомив, що уряд Японії готує пакет гуманітарної допомоги для України з урахуванням переліку першочергових потреб, переданого українською стороною.

Володимир Зеленський поінформував Фуміо Кішіду про ситуацію на лінії фронту та чергову активізацію Росією ракетного терору проти України. Було наголошено, що об’єктами російських атак є цивільна інфраструктура й мирні міста.

Співрозмовники обговорили подальше залучення безпекової підтримки з боку Японії, зокрема щодо практичної співпраці у сфері гуманітарного розмінування.

Відбувся обмін думками стосовно шляхів реалізації української формули миру та підготовки до Глобального саміту миру.

«Останні злочини агресора підтвердили, що українська формула миру актуальна як ніколи. Маємо зупинити терор Росії», – наголосив Президент.

Лідери також торкнулися питань двосторонньої співпраці й відбудови України. Фуміо Кішіда підтвердив готовність провести в Японії на початку наступного року конференцію з питань відновлення України.