Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Володимир Зеленський: Якщо в мене не буде підтримки парламенту в ухваленні закону про олігархів, звернуся по підтримку до суспільства

7 червня 2021 року - 14:06

Володимир Зеленський: Якщо в мене не буде підтримки парламенту в ухваленні закону про олігархів, звернуся по підтримку до суспільства

Якщо народні депутати саботуватимуть ухвалення закону про запобігання впливу олігархів, Президент України Володимир Зеленський винесе питання на всеукраїнський референдум. Про це Глава держави повідомив під час спілкування з журналістами в межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія». 

«Якщо я буду відчувати, що в мене протистояння не лише з великим бізнесом, який не хоче позбавитися такого статусу (олігархів. – Ред.), і якщо я буду бачити вплив цих людей на парламент України стосовно неголосування, «збивання», зміни, відтермінування цього законопроекту, то мені тоді потрібна буде підтримка. А якщо в мене не буде підтримки парламенту, то в мене залишається найголовніша підтримка – суспільства. І саме тоді я винесу питання про олігархів на референдум», – пояснив Президент.

Водночас Глава держави наголосив, що не вважає питання олігархів вартим того, щоб виносити його на референдум, оскільки використовувати інструмент прямого народовладдя потрібно щодо вирішення фундаментальних і дійсно важливих питань.

«Я не хотів би, щоб питання закону про олігархів було для людей фундаментальним. Я вважаю, що ми більш-менш можемо пройти (це питання. – Ред.) у парламенті, і всі депутати, особливо депутати-мажоритарники, за прізвища яких голосували люди, – всі вони повинні підтримати цей закон», – сказав Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що всі партії мали час і можливості, щоб позбавитися від олігархічного впливу, але вони не використали цей шанс.

«Я не хочу, щоб у нас були олігархи. Більш того, проблема не тільки в управлінні економікою чи впливі на політику України всередині, це й велике політичне забруднення іміджу України за кордоном. Тому я знаю, що за мою каденцію ми позбавимося всіх олігархів. Я давав таке слово, і я йду до цього», – резюмував Президент.