У Києві Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президенткою Національної ради Федеральних зборів Швейцарської Конфедерації Маєю Рінікер.
Глава держави зауважив, що цей візит свідчить про її особисту підтримку та солідарність з Україною.
«Я вважаю, що це важливі сигнали в такий складний для людей період – бачити лідерів країн, прихильників, наших партнерів, які нас підтримують. І бачити їх не тільки в столиці, тому ми дуже високо цінуємо це», – зазначив Президент.
Володимир Зеленський подякував за підтримку гуманітарного розмінування та фінансову допомогу, зокрема за рішення виділити 5 млрд швейцарських франків на відбудову України протягом наступних років.
Глава держави також відзначив організацію Саміту миру у швейцарському Бюргенштоку минулого року, який попри те, що не приніс миру для України, став важливим кроком у мирному процесі.
«Наша позиція незмінна: ми засуджуємо російську агресію проти України, ми залишаємося відданими всеосяжному, справедливому й тривалому миру, міжнародному праву та Статуту ООН», – наголосила Мая Рінікер.
Крім того, ішлося про посилення санкційного тиску на Росію. Окремий фокус – постачання до РФ критичних компонентів і технологій, які використовуються для виробництва дронів і ракет. Важливо зупинити будь-які такі постачання й забезпечити контроль з боку оборонних виробників за тим, куди потрапляє їхня продукція.
Володимир Зеленський і Мая Рінікер приділили увагу поверненню українських дітей, яких викрала або незаконно перемістила Росія. Президент наголосив, що це питання є одним із пріоритетів України, та відзначив важливість приєднання Швейцарії до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей і підтримки ініціативи Bring Kids Back UA, завдяки якій вдалося повернути близько 1500 дітей. Швейцарія вже розглядає таку можливість, тривають відповідні процедури в парламенті.
Також обговорили роботу швейцарських компаній в Україні. Володимир Зеленський подякував за те, що вони не лише зберігають робочі місця, а й збільшують їхню кількість. Для України важливо, щоб швейцарський бізнес залишався в країні та продовжував працювати.