За період роботи з 1 січня по 31 травня 2016 року, до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 1110 запитів на інформацію, серед яких:
- 191 запит (17,2%) отримано від засобів масової інформації;
- 774 запити (69,7%) від фізичних осіб;
- 336 запитів (30,3%) від юридичних осіб та об’єднань громадян.
Протягом травня 2016 року до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 205 запитів на інформацію. Із них за категорією запитувачів отримано:
- 22 запити або 10,7% від загальної кількості запитів – від засобів масової інформації;
- 167 запитів (81,5%) – від фізичних осіб;
- 21 запит (10,2%) – від юридичних осіб;
- 17 запитів (15,9%) – від громадських організацій.
Окремо зазначаємо, що протягом травня 2016 року Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації опрацьовано 22 запити від представників засобів масової інформації. Основна інформація, яка цікавила запитувачів-журналістів стосувалась таких питань, як: кількість та перелік осіб, які брали участь у робочому візиті Президента України П.О.Порошенка до Турецької Республіки 22-23 травня 2016 року та витрати, пов’язані із забезпеченням зазначеного візиту Президента України, розгляд Президентом України кандидатур до складу ЦВК, запропонованих депутатськими фракціями та групами, оренда приміщень в Українському домі Антикризовим медіа-центром тощо.
За формою надходження отримано таку кількість запитів на інформацію:
- електронною поштою – 168 запитів (82%);
- поштою – 21 запит (10,2%);
- особисто – 14 запитів (6,8%);
- телефоном – 2 запити (1%).
Стосовно строків розгляду запитів на інформацію зазначаємо, що з 205 запитів на інформацію, отриманих у травні 2016 року, строком до трьох днів опрацьовано 71 запит (36%) і 131 запит (64%) – у встановлений законом 5-денний строк.
Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації на підставі пункту 4 статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" було використане законодавчо закріплене право на продовження строку розгляду 3 запитів. Відповіді на зазначені запити було надано в повному обсязі до сплину встановленого чинним законодавством 20-денного терміну.
Серед загальної кількості запитів, отриманих у травні 2016 року, 149 запитів (73%) були розглянуті в межах компетенції Адміністрації Президента України і 56 запитів (27%) надіслано за належністю до інших розпорядників інформації.
У зв’язку з набранням чинності Закону України від 2 липня 2015 року №577 «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції», а також забезпечуючи ефективність реалізації громадянами України права на електронне звернення, Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації було опрацьовано та передано за належністю до Приймальні Президента України 54 електронних звернень до Президента України, які надійшли на електронну пошту Головного департаменту.
На виконання Доручення Глави Адміністрації Президента України від 20 січня 2015 року, а також з метою становлення та реалізації політики «Єдиного голосу» в Адміністрації Президента України, Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації було опрацьовано в межах компетенції та передано для подальшої роботи до Головного департаменту інформаційної політики 1 запит від представника ЗМІ, що містив прохання про надання коментаря.
Протягом травня 2016 року запитувачів найбільше цікавила наступна інформація:
- копії Указів та Розпоряджень Президента України;
- кошторис витрат на здійснення Президентом України закордонних візитів;
- інформація щодо проходження перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" окремих посадових осіб;
- підписання Президентом України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України»;
- вакантні посади в Адміністрації Президента України та процедура проведення конкурсу на їх заміщення;
- копії антикорупційних програм низки центральних органів виконавчої влади;
- інформація щодо повноважень суддів окремих судів України та проходження ними процедури складання присяги судді.
Серед регіонів України, які надіслали найбільшу кількість запитів на інформацію до Адміністрації Президента України у травні 2016 року слід виділити:
- місто Київ – 57 запитів;
- Львівську область – 22 запити;
- Полтавську область – 9 запитів.
Моніторинг інформаційних запитів. Травень-2016 - xlsx - 138.9 Kb