Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Інформаційно-аналітична довідка про розгляд запитів на публічну інформацію в Адміністрації Президента України за жовтень 2015 року

За період роботи з 1 січня по 31 жовтня 2015 року, до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 2111 інформаційних запитів, серед яких:

 • 176 запитів (8,3%) отримано від засобів масової інформації;
 • 1592 запити (75,4%) від фізичних осіб;
 • 519 запитів (24,6%) від юридичних осіб та громадських організацій.

Протягом жовтня 2015 року до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 214 інформаційних запитів. З цієї кількості:

 • 135 запитів або 63,1% надійшло від фізичних осіб;
 • 22 запити (10,3%) - від юридичних осіб;
 • 57 запитів (26,6%) - від громадських організацій.

Окремо слід зазначити, що протягом жовтня 2015 року Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації отримано 16 запитів від представників ЗМІ. Основна інформація, яка цікавила запитувачів-журналістів, стосувалась актуальних питань функціонування Адміністрації Президента України, як наприклад: проведення реорганізації в Адміністрації Президента України, функціонування сервісу електронних петицій на Офіційному інтернет-представництві Президента України, присвоєння почесних звань та державних нагород, офіційних візитів Президента України.

Основна кількість запитів, що надійшли до Адміністрації Президента України протягом жовтня 2015 року отримана електронною поштою – 167 запитів (78%), 30 запитів (14%) отримано в письмовому вигляді поштою, 14 запитів прийнято особисто від запитувачів і 3 запити оформлено по телефону.

У жовтні 2015 року Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації на підставі пункту 4 статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" було використане законодавчо закріплене право на продовження строку розгляду 3 запитів. Інформацію на зазначені запити було надано в повному обсязі до сплину встановленого чинним законодавством 20-денного терміну. Решта запитів були опрацьовані у встановлений чинним законодавством строк, а саме у 5 денний термін.

Серед загальної кількості запитів, отриманих у жовтні 2015 року, 112 запитів (52,3%) були розглянуті в межах компетенції Адміністрації Президента України.

На виконання Доручення Глави Адміністрації Президента України від 20 січня 2015 року, а також з метою становлення та реалізації політики «Єдиного голосу» в Адміністрації Президента України, Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації було опрацьовано в межах компетенції та передано для подальшої роботи до Головного департаменту інформаційної політики один запит від представника ЗМІ, що містив прохання про надання коментаря.

Документи та інформація, які найбільше цікавили запитувачів протягом жовтня 2015 року:

 • копії Указів та Розпоряджень Президента України;
 • функціонування сервісу та кількість електронних петицій, які надійшли на ім’я Президента України;
 • друковані видання Адміністрації Президента України та окремих центральних органів виконавчої влади;
 • програми офіційних, робочих візитів Глав та вищих посадових осіб іноземних держав в Україну;
 • розмір середньомісячної заробітної плати за 2015 рік голів обласних державних адміністрації України та керівництва окремих центральних органів виконавчої влади.

За кількістю інформаційних запитів, надісланих до Адміністрації Президента України протягом жовтня 2015 року, серед регіонів України варто відзначити:

 1. місто Київ – 58 запитів;
 2. Дніпропетровську область – 6 запитів;
 3. Харківську область – 5 запитів.